search
  • Home
  • Sanal Gerçeklik

Sanal Gerçeklik

zSpace, Sanal Gerçeklik ( VR ) ve Artırılmış Gerçeklik unsurlarını birleştiren yeni bir deneyim!

Hepsi bir arada sanal gerçeklik bilgisayarı

zSpace teknolojisi, bilgisayarda canlı ve interaktif olan gerçekçi deneyimler oluşturmak için VR ve AR unsurlarını birleştirir.

Hafif ve zarif

VR / AR deneyiminin doğal ve sezgisel hissetmesi gerektiğine inanıyoruz. İnce metal çerçevesi ile zSpace gözlükleri o kadar doğal bir deneyim sunar ki gözlüğünüzün takılı olduğunu unutursunuz.

Tanıdık etkileşimler

zSpace sorunsuz bir deneyim oluşturmak için tüm duyularınızı kullanır. Kalem, zSpace’in sihirbazını tam olarak deneyimlemenizi sağlayan 6 serbestlik düzeyine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Deneyiminizi paylaşın

zView ile tecrübenizi yalnızca bir yanınızdaki ile değil, aynı zamanda izleyici kitlesiyle de paylaşabilirsiniz.

zSpace firması, zSpace sanal gerçeklik ürünü ile yeni bir öğrenme yöntemi sunan lider bir teknoloji sağlayıcısıdır.
zSpace, kullanıcıların geleneksel bir bilgisayar ortamında mümkün olmayan yollarla görselleştirmelerini, yaratmalarını ve deneyimlemelerini sağlayan interaktif bir donanım ve yazılım platformudur. zSpace’in sanal gerçeklik ortamı, cisimlerin üzerinde çalışılma, keşfedilme ve tasarlanma yollarını geliştirerek sayısal öğrenme deneyimine derinlik kazandırır.

zSpace Sanal Gerçeklik ( VR ) Anatomi Eğitimi

zSpace Tıp Fakültelerinde Kadavra Öncesi Anatomi Eğitimlerinde kullanılmaktadır. Öğrenciler gerçek kadavra ile çalışmadan önce tüm anatomik yapıları en ince detayına kadar sanal gerçeklik ( VR ) ortamında incelemekte ve edindikleri deneyim ile kadavra üzerinde çalışmalarını yapmaktadır.

zSpace STEM VR Eğitimi

zSpace, içerisinde bulunan STEM Eğitim Aktiviteleri ile disiplinler arası öğrenim yaklaşımını benimsemiştir. zSpace STEM Aktiviteleri ile öğrenciler, fizik kanunlarını Jupiter yer çekiminde test edebilir, hücre bölünme evrelerini karşılaştırmalı olarak gözlemleyebilirler. 600′ ün üzerindeki STEM Aktiviteleri ile Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Coğrafya ve 3D Tasarım gibi alanlarda kendilerini geliştirebilirler. zSpace kullanan okullarda yapılan araştırmalar, eğitimde başarının %80 oranında yükseldiğini göstermiştir.

 

zSpace Mesleki ve Teknik Liseler Sanal Gerçeklik VR Eğitimi

Mesleki ve Teknik Liseler için geliştirmekte olduğumuz Milli Eğitim Müfredatına uygun yerel yazılımımız ile sanal gerçeklik ortamında mekanik parçalar detaylı olarak incelenebilmektedir. Bir motorun çalışma prensibi 3D olarak gözlemlenebilmekte ve meydana gelebilecek arızalar simüle edilerek, öğrencilerin arızayı gidermeleri sağlanabilmektedir.

 

Story

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url